پروژکتور ال ای دی | مهمترین نکات خرید پروژکتور

فهرست محتوا

پروژکتور ال ای دی

پروژکتور ال ای دی

نور و روشنایی همواره از امکانات تامین آسایش انسان هاست؛ اهمیت نور از آنجایی مشخص می شود که پیشبرد روند زندگی انسان ها، آسایش، امنیت و بسیاری از موارد دیگر، بدون نور و روشنایی بسیار سخت و در اکثر موارد غیر ممکن خواهد بود. به همین دلیل، نیاز به نور و روشنایی بسیار اساسی و مهم است. همانند فضای داخلی خانه شما، محیط و نمای بیرونی محل زندگی شما نیز باید روشنایی کافی را داشته باشد. نورافکن‌ها یا پروژکتور ال ای دی از کالای برق و تجهیزات روشنایی مناسب برای تامین نور فضای باز هستند که به دلیل مدل طراحی خود می توانند فضاهایی مانند حیاط خلوت، راهرو، پاسیو، پارکینگ، انبارها و هر جای دیگری که فاقد نور است را روشن کنند. آنها معمولاً توسط لامپ‌های LED قوی تغذیه می‌شوند و می‌توانند به راحتی روی دیوارها، لبه‌ها و دیگر المان های بیرونی نصب شوند تا روشنایی و دید بیشتری را به فضا القا کنند.

به جرئت میتوان گفت که ، نورافکن یا پروژکتور ال ای دی یک جایگزین مقرون به صرفه برای نمونه‌های هالوژن سنتی می باشند که می‌توانند در محیط‌های خانگی، عمومی و حتی صنعتی مورد استفاده قرار بگیرند. بطورکلی برای تامنی نور فضاهای مختلف، نورافکن‌های متنوعی مناسب برای هریک از آنها با کاربردهای مختلف طراحی شده اند. به عنوان مثال برای تامین نور و حفظ روشنایی فضاهای بزرگی مانند پارک ها و زمین های چکم، باغ ها و حیاط های بزرگ، انواع سالن ها و سوله و.. انواع پرژکتور 50 وات، پرژکتور 100 وات و.. در بازار عرضه شده اند که می توانند به بهترین حالت ممکن فضاهای بزرگ مورد نظر شما را روشنایی ببخشند.

جهت استعلام قیمت و خرید پروژکتور و انواع تجهیزات روشنایی به صفحه محصولات یونیک لایت مراجعه کنید.

خرید پروژکتور

مزایا و کاربرد پروژکتور

طبیعتا بعد از روشنایی روز و تاریک شدن هوا، برای انجام دادن امورات زندگی به نور و روشنایی نیاز خواهیم داشت. اگر بخواهیم یک محوطه یا مکان وسیع و بزرگ مثل باغ، حیاط، پارکینگ منازل و ادراه‌ها و… را با یک نور گسترده در محیط یا به اصطلاح، نورپردازی تمام صحنه (Floodlight) روشن کنیم، استفاده از پروژکتو ها و نورافکن های مناسب بسیار کاربردی خواهند بود.

استفاده از این نوع تجهیزات نورپردازی علاوه بر تامین روشنایی حداکثری فضا، در مدت طولانی، باعث خستگی چشم نخواهند شد. همچنین استفاده از پروژکتور در محوطه‌های بزرگ به دلیل بی نیازی از استفاده تعداد زیادی چراغ و لامپ روشنایی، موجب صرفه جویی بسیاری در مصرف انرژی می شود.

به دلیل موارد ذکر شده، این تجهیزات روشنایی در بازار ایران بسیار محبوب و پرفروش شده اند. نورافکن (پروژکتور) به صورت کلی از یک چراغ و یک قاب خارجی تشکیل شده است. این مزیت به شما این امکان را می‌دهد که اگر برای قاب محصول مشکلی پیش آمد، با تعویض قاب از همان پرژکتور استفاده کنید.

یکی از نکات مهمی که در خرید پروژکتور باید به آن توجه کنید، مقاومت و استحکام پروژکتور در مقابل شرایط بیرونی است. از آنجایی که نورافکن‌ها برای نصب و استفاده در فضاهای باز خریداری می‌ شوند، بایدبتواند در برابر شرایط مختلفی مانند باران، برف و سایر شرایط جوی و آب و هوایی مقاومت کرده  کیفیت پایداری داشته باشند. همچنین باید بررسی کنید که پروژکتور چگونه گرما را دفع می‌کند تا درک درستی از دوام آن داشته باشید. برای جلوگیری از خوردگی و گرمای بیش از حد دستگاه، بهتر است محصولی را خریداری کنید که دارای سیستم خنک کننده باشد.

پروژکتور ال ای دی (LED) چیست؟

پروژکتورهای ال ای دی محصولاتی هستند که قدرت و توانایی نوردهی بالایی داشته و می‌توان از آنها برای روشنایی فضاهای بزرگ استفاده کرد. در واقع، کاربرد اصلی یک پروژکتور ال ای دی، پخش نور با زاویه وسیع و گسترده برای تامین نور و پوشش فضاهای بزرگ است. نورافکن‌های LED در شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند که توانایی رفع نیازهای مختلف مشتریان را داشته باشند.

به عنوان مثال برای تامین نور و نورپردازی فضاهایی مانند استادیوم‌ها و پارک‌های بزرگ گرفته تا روشن کردن چمن‌های ساختمان مسکونی از پروژکتورهای ال ای دی بسیار استفاده می‌شود. این تجهیزات روشنایی معمولا برای خارج از منزل استفاده می‌شوند، اما ممکن است مشاهده کنید که در داخل ساختمان نیز از آنها استفاده شود، به عنوان مثال ممکن است برای روشن کردن یک گاراژ یا انبار از آنها استفاده کرد.

خرید پروژکتور ال ای دی

مزایای خرید و استقاده از پروژکتور ال ای دی

 • نصب این تجهیزات روشنایی در فضاهای پر رفت و آمد مانند حیاط ساختمان ها، میدان دید افراد را پس از غروب آفتاب و هنگام تاریکی هوا افزایش می دهد.
 • تامین نور و حفظ میدان دید افراد در هنگام تاریک شدن هوا موجب ایمنی هرچه بیشتر آنها در زمان تردد می‌شود.
 • نصب پروژکتور و تامنی نور در اطراف ملک شما سبب می شود تا مجرمان را از هدف قرار دادن خانه و اموال شما باز دارد.
 • نصب پروژکتور برای املاک می‌تواند ویژگی‌های مطلوب ساختمان را برجسته کرده و موجب افزایش جذابیت بصری آن در شب شود.
 • لامپ‌های LED دارای طول عمر طولانی هستند و به همین دلیل پروژکتورهای ال ای دی هم دارای طول عمر بالا در حدود 50000 ساعت خواهند بود.
 • چراغ‌های نورافکن یا پروژکتور LED دمای عملکرد پایینی دارند و از این رو مانند چراغ‌های فلورسنت گرمای زیادی تولید نخواهند کرد.
 • با تغییر پروژکتورهای هالوژن سنتی به چراغ‌های نورافکن LED مدرن، حداقل 88 درصد در مصرف انرژی صرفه‌جویی خواهد شد، بنابراین از پرداخت هزینه اضافی برای مصرف انرژی اضافی صرفه‌جویی می‌کنید.
 • چراغ‌های پروژکتور ال ای دی با CRI 80 تولید می‌شوند که درنتیجه آن اشیا و سطوح تا 80٪ در مقایسه با منبع نور طبیعی یا خورشید، واقعی و غیر مصنوعی به نظر خواهند رسید.
 • این محصولات برخلاف نمونه‌های قدیمی برای شروع به کار نیازی به زمان گرم کردن یا خنک شدن ندارند.
 • پرژکتور یا نورافکن ال ای دی دارای مواد زائد سمی نمی باشند و هیچ آسیب خاصی به محیط زیست وارد نخواهند کرد.
 • برخی از پروژکتورهای ال ای دی دارای سنسور حرکتی و چراغ‌های LED حسگر به طور خودکار خاموش و روشن می‌شوند.
 • با خرید پروژکتور یا نورافکن ال ای دی در واقع شما فقط یکبار هزینه می‌کنید. تمام چراغ‌های LED طول عمر طولانی دارند و نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارند.
 • مصرف انرژی این محصولات تا 90 درصد کمتر از نمونه‌های هالوژن و گازی است.
 • پروژکتورهای ال ای دی در دماهای سرد (معمولاً تا -20 درجه سانتیگراد) به طور قابل اعتماد کار می‌کنند.
 • این محصولات ضد ضربه بئده و در برابر هرگونه فشار مستقیم مقاوم اند.
خرید پروژکتور ال ای دی

نکات قبل از خرید پروژکتور ال ای دی و اس ام دی

1.منطقه تحت پوشش: پروژکتوری که نصب می‌کنید باید دارای روشنایی کافی باشد تا به طور موثر و کارآمد بتواند نور و روشنایی فضا و محیط مورد نظر را تامین کند. با بررسی کردن میزان پرتاب نور محصول می‌توانید نتیجه گیری کنید که به خرید چند عدد پروژکتور نیاز خواهید داشت. توجه کنید که برخی از نورافکن‌ها دارای بیش از یک چراغ بوده و قابل تنظیم می باشند. این محصولات برای استفاده ایده آل اند؛ زیرا می‌توانید نحوه و میزان روشنایی نور فضای مورد نظر خود را سفارشی سازی کرده و بطور دلخواه تنظیم کنید.

2.دوام: از آنجایی که پروژکتور در طول سال در فضای باز قرار میگیرد، دوام آن بسیار مهم خواهد بود. به عبارتی دیگر نورافکن شما باید به اندازه کافی بادوام باشد تا در برابر تغییر دما و آب و هوای سخت مقاوم بوده و استحکام کافی داشته باشد. بهتر است به دنبال خرید پروژکتور هایی با محفظه و بدنه آلومینیومی سبک باشید که درجه حفاظت بالا داشته و به عنوان یک محصول واترپروف یا ضد آب شناخته شده باشد. این ویژگی از نفوذ آب به داخل و ایجاد اتصال کوتاه جلوگیری می‌کند. همچنین گرم ‌ترین و سردترین دماهایی را که نور می‌تواند در آن کار کند بررسی کنید تا مطمئن شوید که برای آب و هوای شما مناسب است.

3.روشنایی: میزان روشنایی پروژکتور به این موضوع بستگی دارد که می‌خواهید از آن در کجا و برای چه هدفی استفاده کنید. اگر هدف استفاده از آن برای ایجاد امنیت بیشتر در ساختمان است، خرید یک نورافکن ال ای دی 10 وات یا 30 وات که به ترتیب 910 لومن و 2750 لومن پرتو می‌دهند، مفید و کاربردی خواهد بود. اما برای مناطق بزرگتر مانند پارکینگ‌ها به یک نورافکن LED با کارایی بالا در حدود 200 وات نیاز دارید که 23000 لومن پرتو نور تولید می‌ کند.

4.زاویه تابش نور: برای داشتن نور متمرکز باید به سراغ خرید پروژکتورهای سی او بی باکیفیت بروید. برای فضاهای وسیعتر هم به یک نور افکن LED نیاز دارید که زاویه تابش نور وسیعتری داشته باشد. معمولاً زاویه پرتو 120 درجه‌ای برای اکثر نیازها عالی است.

5.منبع نیرو: اگر پروژکتور را برای تامین روشنایی فضای باز خانه می خواهید، چراغهای پروژکتور سیمی معمولی بهترین انتخاب است. اما اگر از آنها می‌خواهید در یک سوله یا سازه نیمه کاره بدون برق استفاده کنید، باید نمونه‌های خورشیدی یا باتری دار را خریداری کنید. هنگام انتخاب چراغ پروژکتور بر اساس نوع منبع تغذیه، بودجه خرید و نگهداری، میزان نور خورشید و محل نصب خود را در نظر بگیرید.

6.مدل نورافکن: جدای از نمونه‌های ساده این محصولات که با استفاده از کلیدهای روشن/خاموش استاندارد کنترل می‌شوند، نورافکن‌های مدرن اکنون گزینه‌های عملیاتی و کنترلی زیادی را دارا می باشند. به عنوان مثال می‌توانید نورافکن‌های LED را خریداری کنید که هنگام غروب خورشید روشن می‌شوند و در زمان سپیده دم خاموش می‌شوند. از طرف دیگر می‌توانید نورافکن سنسور دار حرکتی را انتخاب کنید که در لحظه‌ هر حرکتی را تشخیص دهد روشن می‌شود. از فتوسل ها نیز در صرفه جویی انرژی بسیار کاربردی خواهند بود.

جهت استعلام قیمت و خرید فتوسل و انواع تجهیزات روشنایی به صفحه محصولات یونیک لایت مراجعه کنید.

نوشته ی پیشنهادی :

مقایسه لامپ LED ،COB و SMD

مقایسه لامپ های LED (LED ،COB و SMD)

مقایسه لامپ LED  ،COB و SMD مقایسه لامپ LED ،COB و SMD و بررسی تفاوت های هریک از آنها موجب می شود تا مناسب ترین لامپ درخور برای نیاز خود را خریداری و تهیه نمایید. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد هریک از این لامپ ها و همچنین کارایی هرکدام در فضای مخصوص، اطلاع از تفاوت های آنها با یکدیگر ملزوم خواهد بود. همانطور که میدانید حضور تکنولوژی …

فهرست