نکات خرید آیفون تصویری { 13 نکته مهم }

فهرست محتوا

نکات خرید آیفون تصویری

نکات خرید آیفون تصویری

اگر قصد خرید پنل آیفون مخصوصا آیفون تصویری را دارید، باید به یکسری نکات مهم توجع کرده تا نسبت به نیاز خود مناسب ترین خرید را داشته باشید. در این مطلب سعی نمودیم تا 14 مورد از ملزوم ترین نکات و همچنین سوالات متداول افراد را در خصوص قیمت و خرید آیفون تصویری عنوان کنیم. در این مطلب، با ما همراه باشید.

1. بهترین برند و مارک آیفون تصویری چیست؟

انتخاب برند و مارک آیفون تصویری بیش از هرچیز به نیاز و سلیقه شما و میزان بودجه ای که برای خرید آیفون مد نظر دارید بستگی خواهد داشت. بر این اساس می توانید از انواع آیفون هایی که با بدنه به رنگ سیاه، سفید یا نقره ای، آیفون های با حافظه و بدون حافظه، با اندازه صفحه نمایش های مختلف و امکانات ارتباطی گوناگون و همینطور آیفون هایی با صفحه نمایش لمسی یا قابلیت ارتباط با گوشی تلفن همراه را مد نظر قرارداده و متناسب ترن نوع آن را بر اسا نیاز و سلیقه خود انتخاب و خریداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین دیزل کالا تماس بگیرید.

نکات خرید آیفون تصویری

2. ارزان ترین آیفون تصویری چه مارکی است؟

باتوجه به اینکه، قیمت آیفون تصویری یکی از معیارهای اصلی افراد برای خرید آیفون بوده و بسیاری قادر به پرداخت هزینه های بالا نیستند، برخی از شرکت های ایرانی، آیفون هایی با کیفیت و در عین حال مقرون به صرفه ای را تولید کرده و به بازار عرضه کرده اند. این آیفوت ها نه تنها ارزان قیمت بوده و کیفیت خوب یدارند، بلکه دارای امکانات قابل توجهی نیز می باشند. البته باید در نظر داشته باشید که بیشترین تفاوتی که آیفون ها با یکدیگر دارند به واسطه تعدد امکاناتی است که ارائه می دهند، و نه نوع کیفیت و کارکرد آن ها. بنابراین می توانید آیفونی ساده با قیمت مناسب تهیه کنید.

3. آیا برای تغییر آیفون صوتی به تصویری، نیازی به تغییر سیم کشی ساختمان خواهد بود؟

بطور فنی نیازی به تغییر سیم کشی نیست و می توان از همان سیم کشی قدیمی استفاده کرد. البته این موضوع بستگی به نوع سیم کشی قبلی، تاریخ ساختِ ساختمان و برند آیفون قدیمی نیز دارد، برای مثال ممکن است بتوانید از سیم کشی قدیمی آیفون صوتی الکتروپیک، برای آیفون تصویریِ آن هم استفاده کنید. اما باید در نظر داشته باشید که این کار می تواند باعث انتقال صوت و تصویر نویز دار به طبقات بالا شود. بنابراین اگر می خواهید بالاترین کیفیت فیلم و صدا را داشته باشید، بهتر است سیم کشی خود را نیز تجدید کنید.

4. برای تغییر سیم کشی چه نوع سیم و چقدر از آن نیاز هست؟

برای این منظور لازم است که از «کابل 06 تمام مسی فویل دار» استفاده کنید. باید برای هر واحد کابلِ شش زوج استفاده کنید؛ چرا که این تعداد کابل برای باز کردن در ساختمان، ارتباط داخلی بین واحد ها و باز کردن در پارکینگ (در صورتی که مانیتور شما خروجی آن را ساپورت کند) کافی خواهد بود. متراژ کابل ها هم کاملا بستگی به نوع ساختمان (شمال یا جنوبی بودن آن) و فضای شما خواهد داشت.

نکات خرید آیفون تصویری

5. بهترین آیفون تصویری برای مجتمع های بزرگ کدام است؟

در مجتمع های بزرگ برای تمام موارد، معمولا سعی بر کاهش و صرفه جویی در هزینه هاست. این موضوع در خصوص انتخاب و خریداری آیفون تصویری نیز دخیل است. پس بهتر است نسبت به ویژگی های ساختمان و نیاز ساکنین با فرشونده آیفون تصویری مشورت کرده و از بهترین نوع آن خریداری کنید.

6. مدت گارانتی و تعمیر آیفون ها چقدر است و بر عهده چه کسی می باشد ؟

بطورکلی گارانتی محصولات با شرکت سازنده آن است؛ این شرکت ها گارانتی محصولات خود را تا مدت زمانی که اعلام کرده اند بر عهده دارند که عموما بین یک تا سه سال متغیر است.برای دریافت خدمات، می توانید شماره تماس خدمات پس از فروش شرکت سازنده آیفون را از روی کارت گارانتی محصول خود ببینید.

7. آیا در یک ساختمان قدیمی امکان تغییرِ فقط یکی از آیفون ها وجود دارد؟

پاسخ کلی به این سوال، مثبت است. اگر همسایگان شما راضی به تغییر دربازکن ساختمان نمی شوند، یک راهکار این است که از آیفون تصویری یک واحدی برای واحد خود استفاده کنید که در این صورت باید در مورد سیستم سیم کشیِ روکار، با همسایه های خود به توافق برسید. راهکار دوم این است که اگر در طبقه اول ساختمان هستید و فاصله کمی با پنل دارید، از آیفون تصویری بی سیم استفاده کنید.

خرید آیفون تصویری

8. آیا در یک ساختمان می توان بعضی از آیفون ها را تغییر داد؟

بله. در برخی مواقع تمام افراد یک ساختمان راضی یه تغییر سیستم آیفون خود نمی باشند؛ در این شرایط می توان سیم کشی مجموعه را تغییر داده و آیفون های ساختمان را تعویض کنید، این سیم کشی را برای تک واحدی که تمایل به تغییر ندارد هم انجام می دهید، اما برای آن واحد از گوشی صوتی موازی همان برند استفاده می کنید تا هزینه کمتری را متحمل شود.

9. بهترین نوع آیفون تصویری برای ویلا ها یا باغ ها چیست؟

معمولا افراد بصورت مداوم در ویلاها و باغ های خود حضور ندارند، پس بهتر است آیفون تصویری را انتخاب کنید که با امکانات خود بتواند امکان کنترل از راه دور را داشته و موجب تامین امنیت ویلا شود. براین اساس بهترین نوع آیفون ها برای شما آن هایی هستند که از قابلیت های اتصال به گوشی تلفن همراه، ضبط تصاویر خودکار با استفاده از سنسور حرکتی و یا اتصال به دوربین مداربسته و دریافت تصاویر آن، برخوردار باشند. در این شرایط، لازم است که مانیتور شما در داخل ویلا به وای فای متصل بوده تا با زنگ خوردن آن تصاویر برای شما ارسال شود. همچنین موبایل شما نیز باید اینترنت وصل باشد. به این ترتیب می توانید از هر جایی که هستید با فرد مورد نظر صحبت کرده و حتی در را هم باز کنید.

10. آیا ممکن است خودمان آیفون تصویری را نصب کنیم؟

اگر توانایی کار با سیستم برق کاری در ساختمان و نصب آیفون تصویری را دارید، به راحتی می توانید  نصب و راه اندازی آیفون را هم انجام دهید. تنها لازم است تا صفحه راهنمای نصب آیفون تصویری را مشاهده کنید تا نقشه سیم کشی درباز کن ها را متوجه شوید.

نکات خرید پنل آیفون

11. قابلیت اتصال دوربین مداربسته به آیفون وجود دارد؟

بله، شما می توانید دوربین مداربسته را به خروجی دوم از مانیتور خود وصل کنید. دقت کنید که لازم است مانیتور آیفون تصویری شما دارای دو خروجی باشد، در این صورت یک کابل برای پنل دم دری و یک کابل برای دوربین مداربسته (که می تواند در لابی، پارکینگ، انباری یا… قرار گیرد)، از پشت مانیتور خارج می شود. همچنین شما می توانید تصاویر دوربین را از طریق مانیتور خود به صورت زنده مشاهده کنید، اما امکان ضبط آن را حتی در صورتی که مانیتور شما با حافظه متصل باشد، وجود ندارد.

12. چه اطلاعاتی در حافظه آیفون ذخیره خواهد شد؟ در صورت پر شدن آن چه خواهد شد؟

عکس یا فیلم دریافتی از پنل آیفون را (بسته به نوع و مدل آیفون) بر روی حافظه آن ذخیره می شود اما دقت کنید که نمی توان تصاویر دریافتی از دوربین مداربسته را بر روی حافظه آیفون تصویری ذخیره کرد. بطورکلی اگر حافظه آیفون پر شود، به طور خودکار قدیمی ترین تصاویر حذف شده تا فضای خود را به تصاویر جدید دهند.

13.هزینه حدودی نصب آیفون تصویری چقدر خواهد بود؟

این موضوع به تعداد واحد های ساختمان و شمالی و جنوبی بودن آن (به خاطر تفاوت در متراژ سیم کشی) بستگی دارد. البته دستمزد نصاب را نیز باید مورد توجه قرار داد.

نوشته ی پیشنهادی :

مقایسه لامپ LED ،COB و SMD

مقایسه لامپ های LED (LED ،COB و SMD)

مقایسه لامپ LED  ،COB و SMD مقایسه لامپ LED ،COB و SMD و بررسی تفاوت های هریک از آنها موجب می شود تا مناسب ترین لامپ درخور برای نیاز خود را خریداری و تهیه نمایید. با توجه به ویژگی های منحصر به فرد هریک از این لامپ ها و همچنین کارایی هرکدام در فضای مخصوص، اطلاع از تفاوت های آنها با یکدیگر ملزوم خواهد بود. همانطور که میدانید حضور تکنولوژی …

فهرست